Dla klienta

Strefa Klienta

Aby usprawnić współpracę oraz przepływ materiałów, zgormadziliśmy na tej podstronie kilka przydatnych dla Państwa informacji.


Dane do naszego serwera FTP wyślemy poprzez e-mail po wysłaniu zapytania z prośbą o dane.

 

Specyfikacja samodzielnego przygotowania materiałów graficznych

1. FORMAT ZAPISU PRACY:
*PDF kompozytowy, *PDF separacje, TIFF, lub JPG, CDR (ver. 13)

2. TECHNOLOGIA PRZYGOTOWANIA PRACY DO DRUKU OFFSETOWEGO:
prosimy o przygotowanie pliku z uwzględnieniem:

* znaczników cięcia
* spadów z każdej strony 3 mm (czyli jesli praca ma rozmiar netto 120 mm x 120mm, to brutto powinna miec 126 mm x 126 mm)
* bitmapy CMYK, z osadzonym profilem ICC Euroscale Coated V2 (dla papierów powlekanych) lub Euroscale Uncoated V2 (dla papierów niepowlekanych), w przypadku osadzenia innego profilu profile zostaną zamienione na wyżej wymienione
* przejścia tonalne, cienie, przezroczystości – zamienione na bitmapy
* rozdzielczość bitmap powinna zawierać się między 250 dpi a 300 dpi (rozdzielczość niższa niż 250 dpi może niekorzystnie wpłynąć na jakość drukowanych obiektów, a rozdzielczość powyżej 350 dpi nie powoduje poprawy jakości, niepotrzebnie natomiast zwiększa rozmiar pliku). W projektach koniecznością jest używanie kolorów z modelu CMYK. Nie powinno stosować się kolorów z modelu RGB lub innych modeli kolorystycznych (w przypadku dostarczenia pracy zawierającej kolory RGB, końcowy wydruk może być niezgodny z oczekiwaniami klienta).
* czcionki zamienione na krzywe
* wielkość czcionek: minimalny stopień pisma drukowanego jednym kolorem dla krojów jednoelementowych 6 pkt, dla krojów dwuelementowych 7 pkt. Minimalny stopień pisma drukowanego więcej niż jednym kolorem lub w kontrze dla krojów jednoelementowych 8 pkt, a dla krojów dwuelementowych 10 pkt
* grubość lini – minimum 0,2 pkt
* nie należy umieszczać logotypów oraz istotnych elementów graficznych na krawędzi projektu (tuż obok linii obcięcia).
* czarne kolory napisów prosimy budować tylko z czerni czyli:
(C-0%, M-0%,Y-0%, K- 100%)
* suma farb (CMYK) nie może przekroczyć 320%
(np.: niedozwolone jest uzyskiwanie czerni z farb:
C-100%, M-100%, Y-100%, K-100% = 400 %)
* uzyskiwanie efektu głębokiej czerni :
C-30%, M-20%, Y-10%, K-100%
* prosimy o dodawanie do projektu pasków kalibracyjnych

3. PRZYGOTOWANIE PRAC WIELOSTRONICOWYCH DO IMPOZYCJI
* w przypadku prac wielostronicowych prosimy o umieszczanie stron w układzie „strona za stroną” (prosimy nie montować stron w składki)
* strony środka publikacji prosimy zapisywać w odrębnych plikach
* strony w których zawiera się okładka prosimy przygotowywać w oddzielnym pliku, z uwzględnieniem vacatów (jeśli takowe występują w projekcie)
* w przypadku składu skomplikowanych książek (wykrojnik, strony ustawione w innej kolejności niż w pliku prosimy o dołączenie poglądowej makiety)
* prosimy o przygotowanie plików do impozycji koniecznie z identycznym marginesem z każdej strony innymi słowy użytek musi być wyśrodkowany na stronie

4. SPOSÓB DOSTARCZANIA MATERIAŁÓW:
* e-mail (do 10 MB)
* Serwer FTP
* płyta CD lub DVD

Podczas realizacji zamówienia na podstawie gotowych projektów, dostarczonych przez Klienta, nie mamy obowiązku kontroli poprawności przygotowanych prac (kontroli poprawności tekstu, błędów ortograficznych i literowych oraz poprawności przygotowania do druku – ustawienia nadlewek, nadrukowań, jakości grafik) o ile nie uzgodniono inaczej, i nie ponosimy odpowiedzialności za błędy wykonanej pracy, jeżeli wina leży po stronie osoby przygotowującej projekt.


Bardzo prosimy o szczegółowe zapoznanie się z powyższą instrukcją. Zastosowanie się do przedstawionych uwag jest podstawowym warunkiem umożliwiającym spełnienie Państwa oczekiwań co do jakości końcowego produktu. Wszelkie niepewności i sprawy techniczne prosimy konsultować z DZIAŁEM GRAFICZNYM, e-mai: grafika@pixel-projekt.pl


Pełna nazwa firmy / Dane do faktury VAT:

Anna Rzepka Agencja Reklamowa PIXEL-PROJEKT
ul. Młyńska Boczna 7/5, 31-470 Kraków
NIP: 945-151-17-53
tel. 506 996 229

Share Button