Druk na PCV kraków

Druk na PCV kraków to oferta, gdzie znajdziecie Państwo szeroko pojęty druk wielkopowierzchniowy na różnych mediach. Nasze usługi kierujemy nie tylko do klientów z Krakowa, ale również z terenu całego kraju.

Druk wielkoformatowy Kraków – formy

Wykonujemy najpopularniejsze formy reklamy wielkoformatowej jak: banery oczkowane standard i premium, druk na folii samoprzylepnej, druk na folii OWV, siatki mesh, rollup’y, backlighty,  plakaty a także wielu innych mediach specjalnego zastosowania jak folia z nadrukiem od strony kleju, folia odblaskowa czy druk na płótnie naturalnym lub papierze fotograficznym.

Druk wielkoformatowy – technika

Druk wielkoformatowy (solwentowy, wydruki solwentowe) – jest to technika druku ploterem atramentowym, w którym tusze na bazie wodnej zastąpiono pigmentowymi tuszami solwentowymi. Druk solwentowy stosowany jest niemal na wszystkich podłożach z zawartością PCV, a w szczególności stosuje się go wobec podłoży nieprzyczepnych dla tuszy wodnych.
W praktyce druk solwentowy to wszelkie wydruki wielkoformatowe oraz odporne na czynniki atmosferyczne w dłuższym czasie (do kilku lat). Atramenty solwentowe są odporne na wiele czynników łącznie z promieniowaniem UV i z reguły nie wymagają zabezpieczeń. Ich wadą jest mniejsza precyzja niż dla atramentów wodnych, co jednak przy druku wielkoformatowym nie stanowi przeszkody (dla druków średnio formatowych oglądanych z bliska stosuje się zamiast pigmentowych atramentów solwentowych wodne atramenty pigmentowe).

Druk – zabezpieczenie

Druk solwentowy w większości przypadków jesteśmy w stanie dodatkowo pokryć laminatem stałym lub ciekłym w celu przedłużenia żywotności i nasycenia kolorów ale i przede wszystkim zabezpieczenia go przed uszkodzeniami mechanicznymi i promieniowaniem UV. Zapewniamy duży wybór rozdzielczości druku, mediów oraz szybkie terminy realizacji.

Druk wielkoformatowy Kraków – realizacje

 

Share Button